DAC: hazai mérkőzéssel indul az új futballidény

A Ligás Klubok Uniója (LKU) nyilvánosságra hozta a szlovák élvonalbeli bajnokság (Fortuna Liga) első öt fordulójának menetrendjét. A dunaszerdahelyi DAC két mérkőzése is képernyőre kerül.

Augusztus 9-én újra megtelnek szurkolókkal a MOL Aréna lelátói..

A Ligás Klubok Uniója (LKU) nyilvánosságra hozta a Fortuna Liga első öt fordulójának hivatalos menetrendjét. A felvidéki magyarság ikonikus szimbóluma a DAC mérkőzései két alkalommal is képernyőre kerülnek.

A dunaszerdahelyi sárga-kékek szezonja augusztus 9-én vasárnap a Szered elleni hazai bajnokival veszi kezdetét. Bernd Storck együttese nagy célokkal vág neki az új szezonnak, a klub tulajdonosa Világi Oszkár is elmondta a bajnoki címért szeretnének harcban lenni.

A DAC a második fordulóban, ami egyben hétközi forduló is lesz az egykori dunaszerdahelyi sikeredző, a Radványi Miklós edzette Garamszentkereszt otthonában lépnek pályára. Kalmárék a harmadik fordulóban a Nyitra ellen valamint a negyedik fordulóban a Nagyszombat ellen is rangadót játszanak.

A csallóközi együttesre augusztusban hét tétmérkőzés is vár, ugyanis a Szlovák Kupa második fordulójában és az Európa-liga első selejtezőkörében is pályára lépnek Bernd Storck tanítványai, az ellenfelek egyenlőre nem ismertek.

A DAC hivatalos programja augusztusban:

Fortuna Liga, 1. forduló: augusztus 9., 18:00 óra: DAC-Szered (az Orange sport élőben közvetíti)

Fortuna Liga, 2. forduló: augusztus 12., 19:00 óra: Garamszentkereszt-DAC

Fortuna Liga, 3. forduló: auguszus 15., 19:00 óra: DAC-Nyitra

Szlovák Kupa, 2. forduló: augusztus 19., 17:00 óra: Nagyrépény-Pösyén párharc győztese lesz a DAC ellenfele

Fortuna Liga, 4. forduló: augustus 22., 18:00 óra: DAC-Nagyszombat (az Orange sport élőben közvetíti)

Fortuna Liga, 5. forduló: vasárnap 2020.8.30., 19:00 óra: Aranyosmarót-DAC

Európa-liga selejtező, 1.forduló: ellenfél egyenlőre nem ismert, az augusztus 10-i sorsoláson tudjuk meg.

A bérletértékesítés folyamatosan zajlik, immáron online is van rá lehetőség a DAC hazai mérkőzéseire bérletet váltani. A dunaszerdahelyi klub a 2019/20-as szezon bérletesei számára 10 százalék kedvezményt biztosít.