A DAC kiütötte a Nyitrát is – videóval

Második hazai mérkőzésen is meggyőző teljesítményt nyújtva hatgólos győzelmet aratott a DAC, a szlovák élvonalbeli bajnokság harmadik játéknapján.

A Nélküledet ezúttal a Republic együttes énekese, Boros Csaba énekelte, közel 5 831 néző előtt. Bernd Stork az előző két bajnokihoz képest változatlan kezdővel küldte pályára csapatát.

A Bodrogközből származó Geri Gergely csapata a hétközben már szolgáltatott egy nagy meglepetést, miután a tavalyi ezüstérmes Zsolna otthonában győzni tudtak. A nyitraiak ezúttal komoly csallóközi futball-leckét kaptak Bernd Storck csapatától.

A hazaiak végig magabiztosan futballoztak, az első perctől kezdve, a Nyitrának esélye sem volt a pontszerzésre. A dunaszerdahelyi sárga-kékek ugyan csak a 42. percben szerezték meg a vezetést, az első félidőben rengeteg helyzetet dolgoztak ki. A nyitrai együttes hálóőre több nagy védéssel mentette meg csapatát a góltól.

Az első játékrészben a DAC előbb az új igazolás Sidney Friede góljával szerezte meg a vezetést majd a játékrész végén Davis büntetőből növelte kétgólosra a sárga-kékek előnyét.

Fotó: dac1904.sk

Térfélcserét követően Kalmárék igazi gólfesztivált rendeztek és a Szeredhez hasonlóan közönségszórakoztató játékkal hat gólig meg sem álltak. Egy órányi játékot követően már 4-0 állt az eredményjelzőn, a második félidőben a gólcsapot Divkovič nyitotta meg, majd a 60. percben a sárga-kékek csapatkapitánya Kalmár Zsolt értékesített egy büntetőt.

A mérkőzés utolsó negyedórájában a Davis parádés gólt szerzett szabadrúgásból, amit minden bizonnyal sokszor fogunk még látni az év végi összefoglalókban. A hatgólos dunaszerdahelyi győzelmet a csereként beálló Bednár állított be a hajrában.

Az új idényben második hazai mérkőzését is meggyőző fölénnyel nyerte Bernd Storck csapata, ami a tabella élére repítette a sárga-kéket, mivel a nagy rivális Slovan és Nagyszombat pontokat hullajtott. A DAC 14 lőtt góllal és százszázalékos mérleggel vezeti a Fortuna Ligát.

A DAC-ra jövő héten is két fellépés vár, előbb a Szlovák Kupában szerdán, majd a kerületi rivális Nagyszombat következik szombaton.

„Nehéz értékelni a meccset, megint osztálykülönbséggel maradtunk alul. Az első három fordulóban a Slovannal, a Zsolnával és a DAC-cal kellett játszanunk, akik nehézsúlyú gárdák hozzánk képest. Ma nem tudtuk megismételni a Zsolnán nyújtott teljesítményünket. Nem voltunk elég frissek. A csapat tulajdonképpen három hete van együtt, sűrű a program a hétközi meccsek miatt, és felkészülés is rendkívül rövid volt. Stabilizálni kell a teljesítményünket. Nem volt jogunk a pontrablásra, teljesen megérdemelt a hazai győzelem. A következő összecsapásokra kell koncentrálnunk.” – értékelt a mérkőzést követően a vendégek bodrogközi mestere Geri Gergely.

Fortuna Liga, 3.forduló:

FC DAC 1904 – FC Nyitra 6-0 (2-0)

MOL Aréna, Dunaszerdahely, 5831 néző v.: Kružliak

Gólszerzők: Friede (42.), Davis (45+2., büntetőből, 73.,), Divkovič (56.), Kalmár (60., büntetőből), Bednár (85.)

Sárga lapok: Mustafić (58.), Faško (64.), Záhumenský (67.)

DAC: Jedlička – Blackman, Müller (Malý 82.), Kružliak, Davis (Njie 74.) – Schäfer (Bednár 82.) – Friede (Mendez 74.), Kalmár, Balić – Divković (Fábry 64.), Ramirez. Vezetőedző: Bernd Storck

Nyitra: Šípoš – Kuník, Podhorin, Kolčák, Záhumenský – Mustafič – Šefčík (Fabiš 46.), Vrábel (Hovhannisyan 46.), Adamec, Chobot (Danek 78.) – Faško. Vezetőedző: Geri Gergely